Zázemí a stravování

Areál školky se nachází v blízkosti rybníka Hluboký. Tato lokalita poskytuje rozmanité prostředí, které dětem nabízí neomezené množství zábavy a pedagogům širokou škálu výchovně vzdělávací inspirace.

Opravdu tráví děti celý den venku? A co děláme když venku mrzne?

V areálu školky se nachází tzv. zázemí - dvě zateplené maringotky, které jsou v chladném počasí vytápěny kamny. Zázemí slouží především k odpočinku dětí a jako úkryt před extrémními vlivy počasí. Využíváno je též pro úschovu osobních věcí dětí, didaktických a výtvarných pomůcek.

V prostoru před jednou z maringotek připravujeme zastřešené místo, které bude využíváno pro předškolní přípravu a tvoření. Postupně chceme vybudovat i rozmanité pracovní koutky (dílnička s nářadím, záhon, tzv.blátivou kuchyni, kreativní koutek pro malování a tvoření).

Zajímá Vás, kam chodíme na záchod?

Sociální zařízení školky tvoří dvě ekologické separační toalety a barely na mytí rukou, splňující veškeré hygienické a bezpečnostní normy stanovené pro lesní mateřské školy.

Kdo se bojí nesmí do lesa

Bezpečnost areálu školky zajišťuje majitel lesa pravidelnou údržbou a kontrolami stromů a provozovatel školky revizemi zázemí (elektřina, komín).

Jak nám chutná?

Celodenní stravování (ranní svačinu, oběd a odpolední svačinu) zajišťuje školka formou dovozu. Dodavatelem je Školní jídelna Holice, která dodává celodenní stravu i do dalších mateřských škol v Holicích a okolí.