Co s sebou do školky

Přemýšlíte, co všechno děti potřebují při každodenním pobytu v přírodě, aby byly v suchu a spokojené?

Naše zkušená kolegyně pro Vás připravila detailní přehled o potřebném vybavení.

Vybavení do lesa:

Náš tip: při výběru batůžku, pláštěnky a dalšího vybavení porovnávejte mezi jednotlivými druhy například hmotnost. Nevěřili byste, jaké jsou váhové rozdíly mezi různými typy pláštěnek či lahviček na pití.

Náš tip: na sezení venku skutečně stačí kousek karimatky, nicméně existují pěnové podsedáky, které jsou dělané tak, že se dají složit do „harmoniky“, takže v batůžku zaberou málo místa. Dají se zakoupit například v obchodech s plaveckými pomůckami, neboť jsou vyrobeny s totožného materiálu jako plavecké pásečky, destičky, apod. Můžete si je pořídit celá rodina a brát si je na Vaše společné výlety.

Náš tip: igelitový sáček na náhradní oblečení doporučujeme takový, který je vyroben z pevnějšího materiálu a s opakovatelně uzavíratelným zipem. Náhradní oblečení z něj nevypadává, neplete se mezi ostatní vybavení a zůstává stále v suchu.

Náš tip: v zimě je vhodné, pokud bude mít dítě pití v termosce. Prima jsou například vakuově izolované termosky s brčkem, u kterých odpadá potřeba čajík nalévat do hrnečku, a dítě se tak napije pohodlně bez nutnosti termosku naklánět. Snadná je i jejich údržba a k některým značkám, je možné dokoupit i náhradní součásti pro případ, kdy dojde k poškození pouze některého z prvků. Zajištění teplého nápoje je též možné koupí vhodného termoobalu na stávající lahvičku, nicméně nám se velmi osvědčila výše popsaná termoska.

Náš tip: Je prima, když budou dětičky oblečené ve stylu "cibule" - tedy více vrstev s ohledem na roční období, které si dítě v případě potřeby může postupně svléknout. Oblečení obecně je pochopitelně nutné přizpůsobit aktuálnímu počasí.

Vybavení do zázemí:

V létě by děti měly mít ve školce k dispozici opalovací krém, prosíme každý svůj, který máte odzkoušený, abychom předešly možným kožním a jiným reakcím a též repelent ve formě spreje nebo náramku.

Velmi doporučujeme dětem oblečení podepsat či jej označit nějakou vlastní jednotnou značkou - usnadní to orientaci dětem i pedagogům. Děkujeme.

Ostatní speciální potřeby (např. lékárničku, plachtu pro sezení na zemi, vlhčené ubrousky, apod.) má připraveny v batohu pedagog a ty zajišťují všem zúčastněným dostatečný komfort pro pobyt v přírodě.

Pokud byste měli jakékoliv požadavky například na podávání léků, aplikaci mastiček, kapiček, homeopatik apod., není samozřejmě problém se s personálem školky domluvit. Stejně tak jako na dalších specificích, které se týkají Vašeho dítěte. Budeme malý kolektiv s důrazem na individuální přístup, tudíž se Vám budeme snažit vyjít vstříc.